Návody

Stránky věnující se návodům shrnují piloty přehlížené a nebo nedostatečně v manuálech rozvinuté informace o problematice simulátorového létání v IL-2 Sturmovik. Z většiny jde o základní znalosti, které by měl virtuální pilot (uživatel PC) znát, aby se mohl správně zeptat. Návody by pak měly sloužit k tomu, aby se pilot nováček zeptal přesněji s ohledem na rozsah a možnosti simulátoru. Ve většině případů jde o obecné rady a doporučení, které se netýkají konkrétního nasazení/řešení, proto je nelze použít jako generální klíč.

Pozor. První oficiální vydaná verze neměla provedenou optimalizaci (například byly jen velké textury a chybějící podpora vícejáder) a plno problémů plynulo právě z toho. Proto je třeba dbát na to, z jaké doby čtete poznámky a diskuse o výkonu a CloD. Zároveň je potřeba si uvědomit, máte-li nastavenou jinou obtížnost než maximální, že hrajete jinou hru, která se jinak chová a mohou se u ní projevovat jiné, pro ostatní neznámé, chyby.

Druhou stránkou věci je, že nikdo rozumný nepředpokládá plynulý chod s nastavením na maximální detaily při použití současného nejlepšího HW. Pokud tedy chcete mít krásnou vodu, zapnete si vodu na max, kdo chce mít terén, zapne si terén na max.

Startovací procedury ve videu.

CEM (Complex Engine Management) procedures for aircrafts.

Důlěžité milníky vývoje

Datum základní optimalizace grafiky: Shuttering: na některých sestavách zmizel po patch 2011 duben

Datum zavedení podpory vícejádrových CPU: 2011 duben <= Texturovací manager s podporou multi-core, zlepšení na 4+ cores

Datum zavedení podpory vícejádrových GPU:

Datum zavedení SLI a CrossFire: 2011 květen <= beta Crossfire support

Podpora Joysticků s Force Feedback: 2011 duben beta

Poslední patch říjen 2012

Optimalizce stromů: